> NASLOVNICA

Zašto postati učenik Osnovne škole Bakar

Autor: Linda Pavletić Miharija, 29. 6. 2018.

-  Za sve učenike mlađih i starijih razreda organiziramo nastavu samo u jutarnjoj smjeni s početkom u 8 sati.
-  Za učenike mlađih razreda nudimo kvalitetan i dobro organiziran produženi boravak.
-  Omogućujemo ručanje u školi za sve zainteresirane učenike mlađih razreda.
- Omogućujemo besplatan prijevoz učenika-putnika kvalitetnim školskim autobusima.
-  Nudimo besplatne udžbenike i radne bilježnice za sve učenike mlađih i starijih razreda.

-  Izvodimo kvalitetnu i modernu nastavu u novouređenim udobnim učionicama.
-  Nastava se odvija u odjeljenjima s manjim brojem učenika što omogućuje individualni pristup svakom učeniku.
-  U manjim grupama realiziraju se projekti školskih i izvanškolskih sadržaja.
- Možemo se pohvaliti novouređenom prostranom knjižnicom u kojoj učenici mogu uživati u brojnim kreativnim i maštovitim aktivnostima.

-  Već dugi niz godina provodimo preventivni program Trening životnih vještina za sve učenike od trećeg do sedmog razreda.

-  Organiziramo brojne školske izlete i ekskurzije.

- Organiziramo Dane otvorenih vrata za roditelje učenika mlađih i starijih razreda (individualne informacije kod razrednih učiteljica i svih predmetnih učitelja).
- Održavamo redovite kontakte s roditeljima, a u tome nam pomažu e-dnevnici koje uspješno koristimo u nastavi već nekoliko godina.
- Redovito održavamo mrežne stranice škole i nudimo učenicima i roditeljima pravodobne informacije.

-  Omogućujemo uključivanje svih učenika mlađih razreda u potpuno besplatan program Univerzalne sportske škole.
-  Nudimo učenje izbornih predmeta (rimokatolički i islamski vjeronauk od prvog razreda te talijanski jezik od četvrtog razreda).

Nastava informatike je redovna za učenike petog i šestog razreda, a izborna za učenike sedmog i osmog razreda te se odvija u novouređenoj učionici opremljenoj s 24 nova računala čime je omogućen rad svakog učenika na svom računalu.

-  Nudimo brojne izvannastavne aktivnosti: glazbeno-plesna grupa, dramsko-scenografska grupa i kreativne radionice za mlađe razrede te likovne, instrumentalne, pjevačke, sportske, novinarske i brojne druge grupe za starije razrede.

- Već dugi niz godina izdajemo školski list "VALI" koji se može podičiti brojnim priznanjima i nagradama.
- Organiziramo školske priredbe u kojima naši učenici rado sudjeluju kao pjevači, glumci i plesači.

Osnovna_skola_Bakar.doc (5.81 MB)