U gradu Bakru

Autor: Tina Burić, 6. 12. 2017. 15:36

Jučer, 5.12., smo posjetili grad Bakar i pogledali predstavu "U laži su kratke noge" koju je povodom Sv. Nikole darovao Grad Bakar našim učenicima. Nakon predstave svi učenici razredne nastave dobili su poklone svetog Nikole - koje je upriličio Grad Bakar.

Kako je bilo lijepo vrijeme, iskoristili smo ga za šetnju gradom te upoznavanjem sa zanimljivostima i povijesnim znamenitostima koje grad ima.

Pogledali smo Tursku kuću i pročitali legendu o Turkinji koja je strpljivo čekala na povratak svog pomorca, vidjeli smo Frankopanski kaštel, slikali se pored prve škole i crkve Sv. Andrije koja je ujedno i najveća u Riječkoj metropoliji. Na kraju šetnje i razgledavanja zaustavili smo se uz Jaz i pogledali Perilo -  mjesto gdje se u povijesti prala roba, ali i prepričavale najnovije zgode i nezgode u gradu.

Zadovoljni, puni utisaka i punih vreća poklona, vratili smo se, okupani suncem, natrag u našu školu.

SJEĆANJE NA VUKOVAR

Autor: Tina Burić, 20. 11. 2017. 20:10

I ove smo godine obilježili DAN SJEĆANJA NA VUKOVAR.

U petak smo u verandi škole uredili pano sa fotografijama dijelova Vukovara koji su u Domovinskom ratu doživjeli velika razaranja, a danas su spomen - obilježja. Zapalili smo svijeću uz dva najpoznatija simbola grada: Vučedolsku golubicu i vodotoranj.

U ponedjeljak smo se okupili u školskoj dvorani. Nakon intoniranja himne recitirali smo pjesme o domovini i Vukovaru. Razgovarali smo o značenju domovine za svakoga od nas i o neizrecivoj važnosti slobode domovine u koju su utkani mnogi životi.

Predstava "Bijeli jelen"

Autor: Tina Burić, 13. 11. 2017. 15:19

U petak 10. studenog 2017. godine naši učenici i učiteljice posjetili su HKD na Sušaku u Rijeci. Tamo su pogledali predstavu za djecu Bijeli jelen, priču o neobičnoj djevojčici Anki koja sigurnost i slobodu pronalazi u šumi u suživotu s jelenima. Učenici su se zajedno sa djevojčicom upustili u avanture u kojima su se zasigurno uspjeli i prepoznati. Koliko se predstava svima svidjela dalo se naslutiti po velikom i dugom pljesku na kraju predstave.

Puni dojmova, sretni i zadovoljni vratili smo se u školu!!!

70.godišnjica PŠ ŠKRLJEVO – IZDVOJENO

Autor: Tina Burić, 8. 11. 2017. 13:34

Posebno nam je zadovoljstvo bilo na svečanosti u školi pozdraviti naše umirovljene učiteljice, koje su u ovu značajnu godišnjicu škrljevske škole ugradile gotovo cijeli svoj radni vijek: Jelenu Lumbar, Vesnu Šišul i Dragicu Štraser, te našu dugogodišnju kuharicu Mirjanu Rožić – tetu Mimi.

Naši prvaši

Autor: Tina Burić, 6. 11. 2017. 09:30

Red je da predstavimo najmlađe „škrljevske školane“. Među 21 prvašem dva su para blizanaca te jedne trojke što je zaista posebno i nimalo uobičajeno.

Prvaši su svojim prvim školskim nastupom na proslavi 70. godišnjice naše škole pokazali  koliko su pažljivi i složni te su se izvrsno uklopili u veselo scensko uprizorenje rođendanskog slavlja.

Marljivu i živahnu skupinu škrljevskih prvoškolaca čine: Lovro Božić, Lana i Luka Cuculić, Leona Hrnjkaš, Hanna Husić, Sara Kežić, Filip Kukavica, Matej Mance, Andrea Mavrinac, Elena, Katarina i Mirna Mraović, Sara Najduk, Noa Panjičanin, David Petrlić, Adrian Požgaj, Mia Pribanić, Jakov i Lucija Rožić, Sara Ružić te Niko Vučinić.

Fotografijama kroz 70. obljetnicu škole

Autor: Tina Burić, 3. 11. 2017. 11:54

Kako nam je lijepo bilo....

70 GODINA NAŠE ŠKOLE

Autor: Tina Burić, 22. 10. 2017. 14:19

U četvrtak 19. listopada obilježili smo 70. godišnjicu rada PŠ Škrljevo. Nakon svečane sjednice Učiteljskog vijeća, u prostorijama škole otvorili smo izložbu učeničkih radova, a kroz pjesmu i smijeh svečanost smo zaokružili priredbom učenika.

Kroz par dana na web stranici PŠ Škrljevo moći ćete pogledati fotografije cijele svečanosti!

70. obljetnica rada Područne škole Škrljevo

Autor: Tina Burić, 18. 10. 2017. 10:18

POZIVAMO VAS NA SVEČANOST POVODOM 70. OBLJETNICE RADA PŠ ŠKRLJEVO U ČETVRTAK, 19. listopada 2017.

PROGRAM:
17,15 sati    -      OTVORENJE IZLOŽBE UČENIČKIH RADOVA U ŠKOLI
18,30 sati    -      SVEČANA PRIREDBA U DOMU KULTURE ŠKRLJEVO

U četvrtak 19.10.2017. nema nastave niti produženog boravka zbog sudjelovanja na svečanosti povodom 70. godišnjice PŠ Škrljevo

JESEN

Autor: Tina Burić, 5. 10. 2017. 10:05

Mnoštvo kestena, jabuka, bundeva i ostalih čudesa u svojoj košari donijela je gospođica Jesen. Zajedno s učenicima od 1. do 4. razreda obilježila je dolazak jeseni.

Vrijedne i spretne ručice naših učenika uljepšale su svaki kutak škole i pokrenule su jesen i svu čaroliju koju ona nosi!

RUJAN VA ŠKRLJEVU

Autor: Tina Burić, 2. 10. 2017. 21:53

Vrnuli smo se kuntenti z dvanajsteh susreti mićeh čakavčići !

!

KK ŠKRLJEVO I PŠ ŠKRLJEVO

Autor: Tina Burić, 2. 10. 2017. 21:36

Danas su se mališani PŠ Škrljevo družili sa prvoligašima KK Škrljevo.

Posebno nam je drago što je u njihovim redovima i naš bivši učenik Filip Hrnjkaš. Vjerujemo da se i sada u našim redovima krije poneki budući košarkaš Škrljeva.

« Prosinac 2017 »

> PŠ ŠKRLJEVO  > Najnovije vijesti