PODRUČNA ŠKOLA KUKULJANOVO

Autor: Linda Pavletić Miharija, 16. 10. 2017.

PŠ Kukuljanovo je u novu školsku godinu ušla sa dugo očekivanim dodatnim sadržajem, produženim boravkom, kojeg polazi gotovo polovina ukupnog broja učenika od 1. do 4. razreda, a najviše njih iz 1. i 2. razreda.

Time su se zadovoljile suvremene potrebe roditelja čiji način života nameće zbrinjavanje djeteta mlađe školske dobi dok su oni na poslu. Produženi boravak organiziran je neposredno nakon redovne nastave, u vremenu od 11,30 do 16,30 sati. U njemu se izmjenjuju odmor, vrijeme za ručak, pisanje zadaće, učenje, ponavljanje kao i fizičke i kreativne aktivnosti.

Roditelji će u troškovima participirati iznos od 200 kn mjesečno za materijalne troškove kao i 20 kn dnevno za ručak i užinu. Tu je još čitav niz potpora i prava koja učenicima omogućuje Grad Bakar. Od besplatnih udžbenika u školi,  prava na sufinanciranje produženog boravka u iznosu od 50% za učenike koji podliježu socijalnom programu, sportske stipendije, besplatni prijevoz učenika... rekao je dogradonačelnik Dundović.

Zaposlena učiteljica u produženom boravku, Leonarda Ban, osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja koje su učenici ujutro usvajali na nastavi te pisanja domaće zadaće, osmišljava i načine kreativnog provođenja preostalog vremena kroz učenje i igru.

Kako bi se novi sadržaj programa produženog boravka mogao uvesti u školu, bilo je potrebno provesti zahtjevne pripreme, od proširenja i uređenja dotrajale školske kuhinje i marendarija, kupnje novog namještaja i aparata kao i  opreme zasebne prostorije za rad produženog boravka. Naravno da je u financijskom dijelu opreme produženog boravka najvećim dijelom sudjelovao Grad Bakar, ali i Mjesni odbor Kukuljanovo koji već godinama nesebično daruje učenike nastavnim pomagalima.

Službeno otvotenje Produženog boravka u PŠ Kukuljanovo upriličeno je 6. listopada 2017. godine veselim dječjim programom kojem su prisustvovali ravnateljica škole Mirjana Dragičević, dogradonačelnik Grada Bakra Tomislav Dundović, članovi Mjesnog odbora Kukuljanovo, pedagoginja Vanja Vičević, nekoliko učitelja i roditelja.

Obnovljeni prostor produženog boravka blagoslovio je velečasni Ivan Marković.

Vjerujemo da će ovakav projekt u PŠ Kukuljanovo naići na pozitivnu reakciju i kod ostalih roditelja te da bi se u budućnosti ovom programu moglo pridružiti još učenika, bio je zaključak nazočnih.