RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

ŽIVIMO ZELENO

Autor: Alma Hess, 11. 11. 2020.

Učenici 3. i 4. razreda uključili su se u eTwinning projekt pod nazivom „Živimo zeleno“.

Cilj ovog projekta je poticanje volonterskog, društvenog i kreativno stvaralačkog rada, te aktivno sudjelovanje učenika u ekološkim aktivnostima škole, lokalne zajednice i šire. Kroz razne aktivnosti  i radionice učenici će stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu i održivom razvoju.

Pod vodstvom svojih učiteljica  Ksenije Litović i Alme Hess učenici će razvijati ekološku svijest i stavove, te će stjecati spoznaje o uzrocima i posljedicama utjecaja na prirodu.

Aktivnosti učenika pogledajte pod opcijom više.

SVJETSKI DAN ČISTIH PLANINA

U rujnu smo obilježili Svjetski dan čistih planina koji se obilježava 26. rujna. Kroz informativne aktivnosti učenici su se podsjetili koliki je značaj planina i koliko se one uništavaju zbog neprimjerenih ljudskih aktivnosti. Odgovorili su na pitanje:

Zašto moramo čuvati planine?

- planine su čuvari biološke raznovrsnosti

- osiguravaju nam čist zrak

- daju nam vodu za piće

-- nude nam najljepši prostor za sport i rekreaciju

- pružaju dom mnogim biljkama i životinjama

Svjetski dan zaštite životinja

Obilježili smo Međunarodni dan zaštite životinja i prigodnim plakatima uredili smo pano u školskom hodniku.

Klijanje i uzgoj graha

Naši učenici vole prirodu. Najviše i najbolje uče istraživanjem. U sklopu mini projekta uvjerili su se da biljke trebaju određene uvjete za život, ali i brigu kako bi mogle što bolje rasti.

Nakon što su pripremili sav potreban pribor, učenici su nabubrene sjemenke graha utisnuli u zemlju i zalili vodom. Kantice su stavili na svjetlost i toplinu, te su svaki dan pomoću tablice promatrali i bilježili promjene.

Osim što su vodili zabilješke učenici su razvijali vještine promatranja (istraživački rad), snalazili su se u novim situacijama, razvijali su osjećaj odgovornosti i ono najvažnije, odlično su se zabavili.

Jesenska šetnja, tjelovježba i igra