> kutak

OPRAVDAVANJE IZOSTANAKA UČENIKA

Autor: Linda Pavletić Miharija, 3. 10. 2016.

Poštovani roditelji!

Izostanke svoje djece možete opravdati na sljedeće načine:

Tri puta u školskoj godini možete ispričati (pisanom ispričnicom) trodnevni izostanak svoga djeteta (zbog bilo kojeg razloga).

Izostanak zbog bolesti ili liječničkih pregleda do tri nastavna dana možete opravdati (onoliko puta koliko je potrebno) tako da dan prije izostanka ili tijekom jutra na dan izostanka pisano obavijestite razrednika ili razrednicu (e-mail ili SMS) o izostanku svoga djeteta. Razrednik ili razrednica će vam u tom slučaju vjerojatno odobriti izostanak i više niste dužni dostavljati nikakvu ispričnicu (osobnu ili liječničku).

Za izostanke zbog bolesti ili liječničkih pregleda dulje od tri dana morate u školu (u roku tjedan dana) dostaviti liječničku ispričnicu. Izostanak zbog liječničkog pregleda možete opravdati i e-potvrdom o narudžbi za pregled u zdravstvenoj ustanovi.

Za izostanke zbog različitih privatnih razloga roditelj može zatražiti dozvolu od predmetnog učitelja za njegov nastavni sat (usmeno), razrednika do tri radna dana (pisano), ravnatelja do sedam radnih dana (pisano) i učiteljskog vijeća do petnaest radnih dana (pisano).

Za izostanke s nastave zbog sudjelovanja na nekoj od aktivnosti u nadležnosti neke institucije (umjetnička škola, škola stranih jezika, klub ili društvo u koje je učenik uključen, MUP, sud, centar za socijalnu skrb i sl.) izostanak pisanom ispričnicom opravdava ta institucija.

« Rujan 2018 »

> kutak