Halloween u našoj školi

Autor: Silvija Blažina, 1. 11. 2017. 18:16

Budući da je dio učenja i učenje kulturnih običaja drugih zemalja i drugih jezičnih područja naši učenici su se pripremili za obilježavanje Halloweena tj. Noći vještica.

Halloween se slavi prije svega u SAD-u, Irskoj, Kanadi, Australiji i Novom Zelandu i obilježava se 31. listopada svake godine.

Tim povodom su učenici produženog boravka uz pomoć učiteljica izradili prigodni ukras te učili o samoj tradiciji i običajima vezanim uz slavlje Halloweena.

Svjetski dan štednje

Autor: Silvija Blažina, 1. 11. 2017. 18:08

Današnji dan posvetili smo Svjetskom danu štednje!

Tom prigodom učenici su izradili vesele kasice prasice. One su prvi doticaj svakog djeteta s pojmom štednje i poticaj svakom da uštedi poneki novčić i ostvari neku želju.

Učenici su zajedno sa učiteljicama uživali u izradi svojih kasica. Nadamo se da ćemo i uštedjeti pokoji novčić do kraja školske godine.

PRODUŽENI BORAVAK 2017./ 2018.

Autor: Silvija Blažina, 25. 10. 2017. 14:28

U produženi boravak Područne škole Škrljevo ove godine upisano je 50 učenika, od toga čak 19 prvašića. Učiteljica Albina Brašnjić zadužena je za rad s prvašima, a učenike drugog, trećeg i četvrtog razreda i dalje vodi učiteljica Silvija Blažina.

Nakon nastave, po dolasku u produženi boravak, učenici s učiteljicama odlaze van na svježi zrak, ukoliko to dozvoljavaju vremenske prilike. Naše veliko dvorište ispod škole, blizina parka i igrališta ispred škrljevskog Doma kulture omogućuju nam kvalitetno  i raznovrsno provođenje aktivnosti na otvorenom. Kišne i hladne dane iskorištavamo za likovno, literarno i  glazbeno stvaralaštvo, društvene igre i pokoji crtani ili dokumentarni film.

Zbog velikog broja učenika ručak se odvija u dvije grupe, a kako bi sva djeca dobila svoj fini obrok, brine se naša teta Adrijana Kauzlarić

Nakon kratkog odmora, siti i zadovoljni, učenici pišu domaće zadaće.

Radni dan završavamo ponovnim odlaskom na zrak ili se, u slučaju lošeg vremena, učenici igraju u učionicama. Učenici koji ostaju do samog kraja radnog dana pomažu učiteljicama u čišćenju učionica.

Učiteljice se trude da učenicima omoguće siguran i ugodan boravak u školi, a da u tome uspijevaju govori nam najčešća reakcija djece po dolasku njihovih roditelja: „Pa što VEĆ moram ići doma?“

Autor: Linda Pavletić Miharija, 13. 3. 2017. 15:03

Produženi boravak u PŠ Škrljevo ove godine broji 38 učenika, od toga šesnaest učenika prvog, osam učenika drugog, jedanaest učenika trećeg i tri učenika četvrtog razreda.

Zbog velikog broja upisane djece, pogotovo prvaša, ove je godine rad organiziran u dvije skupine. Učiteljici Silviji Blažini pridružila se učiteljica Leonarda Ban. Dolaskom druge učiteljice izuzetno je poboljšana kvaliteta rada i sigurnost djece u produženom boravku.

Kako bi učenici popodnevne sate proveli što kvalitetnije i zabavnije, učiteljice se prilikom planiranja aktivnosti trude obuhvatiti sva odgojno – obrazovna područja: jezično – komunikacijsko, matematičko – prirodoslovno, tehničko – informatičko, društveno – humanističko, kulturno – umjetničko i djeci najdraže tjelesno – zdravstveno područje.

Jednostavnije rečeno, kombinacija rada i zabave recept je za uspješan rad produženog boravka.

Održavanjem čistoće učionica i okoliša škole, kod učenika se razvija pozitivan odnos prema prostoru u kojem borave.

Inspirirani predstavom Luda šuma, nakon posjeta HKD-u na Sušaku, izradili smo vlastite instrumente i zasvirali.

Učenici i učiteljice trude se da škola uvijek bude lijepo uređena.

« Prosinac 2017 »

> PŠ ŠKRLJEVO  > PRODUŽENI BORAVAK - ŠKRLJEVO