Autor: Linda Pavletić Miharija, 13. 3. 2017.

Produženi boravak u PŠ Škrljevo ove godine broji 38 učenika, od toga šesnaest učenika prvog, osam učenika drugog, jedanaest učenika trećeg i tri učenika četvrtog razreda.

Zbog velikog broja upisane djece, pogotovo prvaša, ove je godine rad organiziran u dvije skupine. Učiteljici Silviji Blažini pridružila se učiteljica Leonarda Ban. Dolaskom druge učiteljice izuzetno je poboljšana kvaliteta rada i sigurnost djece u produženom boravku.

Kako bi učenici popodnevne sate proveli što kvalitetnije i zabavnije, učiteljice se prilikom planiranja aktivnosti trude obuhvatiti sva odgojno – obrazovna područja: jezično – komunikacijsko, matematičko – prirodoslovno, tehničko – informatičko, društveno – humanističko, kulturno – umjetničko i djeci najdraže tjelesno – zdravstveno područje.

Jednostavnije rečeno, kombinacija rada i zabave recept je za uspješan rad produženog boravka.

Održavanjem čistoće učionica i okoliša škole, kod učenika se razvija pozitivan odnos prema prostoru u kojem borave.

Inspirirani predstavom Luda šuma, nakon posjeta HKD-u na Sušaku, izradili smo vlastite instrumente i zasvirali.

Učenici i učiteljice trude se da škola uvijek bude lijepo uređena.

« Siječanj 2018 »

> PŠ ŠKRLJEVO  > PRODUŽENI BORAVAK - ŠKRLJEVO