Valentinovo

Autor: Laura Ivezić, 16. 2. 2024. 18:33

Tijekom ovoga tjedna u učionici produženog boravka najviše se razgovaralo, naravno, o ljubavi. Nabrajali smo tko se sve može voljeti i na koji način možemo pokazati ljubav prema nekomu. Nakon mnogobrojnih primjera, učenici su se bacili na posao. Kako bi podsjetili svoje prijatelje koliko ih vole, napisali su im pismo te ga ubacili u sandučić koji se nalazi u školskoj knjižnici. Na Valentinovo ih je dijelila naša knjižničarka Vesna koja nam je ovaj tjedan upotpunila na još jedan način - izdvojila je djela hrvatskih pjesnika na temu ljubavi, a za koja je znala da će se svidjeti učenicima mlađe školske dobi. Tako smo jedan dan posvetili izražajnom čitanju pjesama Zvonimira Baloga, Dobriše Cesarića i Stanislava Femenića. Ono što je ovaj tjedan bilo možda najzahtjevnije, ali ne i manje zabavno, je izrada origami srca koje sadržava poruku. U potpunosti posvećeni i skoncentrirani, učenici su savijali svoje papire koji su se na kraju pretvorili u predivne poklončiće za njihove roditelje. Origami srca možete vidjeti na fotografiji ispod.

Maškare

Autor: Laura Ivezić, 9. 2. 2024. 18:05

Bez sumnje možemo reći da karnevalsko razdoblje posebno veseli svu djecu, a tako i učenike produženog boravka MŠ Bakar. Tijekom navedenog razdoblja učenici su svakoga tjedna željno iščekivali jedan dan - petak. No, ne zato što iza njega slijedi vikend, nego zato što je maškarani. Zvuči jako zabavno, zar ne? Učenici su uživali u maskiranju i onome što taj dan nosi - puno pjesme, plesa i igara. Maska koju su ponosno nosili bila je ona koju su samostalno izradili. Veselu atmosferu tijekom maškaranih petaka nije lako dočarati fotografijom, no ipak smo zabilježili nekoliko trenutaka za uspomenu.

Početak 2. polugodišta

Autor: Laura Ivezić, 9. 1. 2024. 17:11

Prvi dio zimskih praznika je iza nas. Naravno da nikome nije bilo lako ustati iz toploga kreveta i biti u školi u 8 h nakon dva tjedna odmora, no ipak moramo priznati da je bilo dovoljno vremena za odmor. Hrabro smo kročili u 2. polugodište te smo spremni za izazove koje nam ono donosi. Ipak, nismo samo tako zaboravili što nam se sve dogodilo u 1. polugodištu. Formirali smo krug u stražnjem dijelu naše učionice te se prisjetili lijepih trenutaka koji su obilježili 1. polugodište. Možete pogoditi, najljepše uspomene i sjećanja učenici vežu uz školske izlete i izvanučioničku nastavu. Nakon prepričavanja zanimljivih i šaljivih događaja, izrekli smo što očekujemo u drugom polugodištu. Osim što se učenici već sada vesele novim izletima, istaknuli su da žele biti uspješni u svladavanju gradiva. Nakon toga uslijedio je zadatak koji nam se posebno svidio, stvaranje mreže lijepih želja od klupka vune. Svaki je učenik izrekao svome prijatelju što mu želi u 2. polugodištu te mu predao klupko vune kako bi i on napravio isto. Kako je naša mreža na kraju izgledala možete vidjeti na priloženoj fotografiji.

Aktivnosti u prosincu

Autor: Laura Ivezić, 22. 12. 2023. 14:35

Učenici produženog boravka jedva su dočekali početak prosinca. Već u prvih nekoliko dana ukrasili su učionicu u blagdanskom duhu, a nije bilo učenika koji nije pjevušio božićne pjesme.

Početak mjeseca posebno im je uljepšao sv. Nikola. Pozorno je pročitao pisma koja su mu učenici napisali te ih iznenadio svojim. No, to nije bilo uobičajeno pismo, njegovo je sadržavalo i upute za „lov na blago“. Tako su učenici pomoću tragova skrivenih po školi tražili svoje poklone. Nije potrebno ni naglašavati koliko im je bilo zabavno. Iako nije bilo lako pronaći svaki trag, nije bilo ni pomisli o odustajanju.

Svojim su djelima učenici dokazivali kako im je značenje mjeseca prosinca, kao mjeseca darivanja i pomaganja, dobro poznato. Donosili su potrepštine za psiće u Skloništu za nezbrinute životinje Lič, Učeničkoj zadruzi Tunerica poklonili su ukrase za božićni sajam na Zlobinu, a svojim su „prijateljima iz šešira“ (produžencima PŠ Škrljevo) izrađivali čestitke i poklončiće. Poseban je osjećaj kada se netko potrudi i izradi ti nešto svojim rukama. U to su se učenici uvjerili nakon razmjene poklona sa spomenutim produžencima.

Prosinac su nam uljepšale i pripreme za karaoke na kojima smo, nakon provedenog glasanja, odlučili zapjevati i zaplesati na pjesmu Nove generacije – „Božić dolazi“. Uvježbavanje koreografije svima je bio najzabavniji dio vremena provedenog u produženom boravku, iako uskladiti pokrete s ostalim učenicima nije baš tako jednostavno.

Nakon uživanja u nastupu pred učenicima i učiteljima naše škole te gledanja ostalih točaka, nastavili smo uživati u našoj učionici gledajući svima omiljeni božićni film Grinch i tako dočekali početak prvog dijela zimskih praznika.

Svjetski dan televizije

Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 1. 12. 2023. 10:01

Prošli smo tjedan povodom obilježavanja Svjetskog dana televizije (21. studenoga) našu učionicu pretvorili u dnevnu sobu. Kako bi ugođaj bio potpun, izradili smo televizor marke Produženci.

Nakon čitanja zanimljivih činjenica o televiziji i njezinoj povijesti, gledanja fotografija koje prikazuju evoluciju televizora, razgovora o dječjim emisijama i gledanja istih, učenici su prionuli na posao. U skupinama su osmislili vlastite televizijske emisije. Bez problema su se uživjeli u uloge televizijskih voditelja i gostiju. Osim što smo se dobro nasmijali na emisije zabavnog karaktera, imali smo priliku pogledati intervjue s prvašićima koji su nam otkrili malo više o sebi te podijelili s nama svoja dosadašnja iskustva te mišljenja o školi.

Ovo ćemo zasigurno ponoviti i iduće školske godine!

Roditeljski sastanak PB 2023.2024. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Aldena Tartić, 4. 9. 2023. 19:50

Prvi roditeljski sastanak PB-a 2023./2024. održan 5.9.2023.

« Ožujak 2018 »