Autor: Aldena Tartić, 5. 6. 2017.

Međunarodni dan dječje knjige (2.4.) laugh

Međunarodni dan dječje knjige obilježili smo čitanjem slikovnice Trsatski zmaj autora Velida Đekića. Nakon odslušane polovice slikovnice naš zadatak je bio pogoditi što se dalje dogodilo. Nakon što smo odslušali slikovnicu do kraja zaključili smo da su neki bili jako blizu.

Nastavi priču...

E ja ću te osušiti svojom vatrom. Ta se hobotnica bojala vruće vatre da se ne osuši i umre. Zmaj ju je spalio i osušio. Spasio je djevojčicu. Djevojčica je zahvalila zmaju što ju je spasio.

Pavel Abramović

Zmaj se borio protiv zle hobotnice. Tada kad je zmaj porazio zlu hobotnicu, curicu je izvukao iz vode. Ona je nastavila risati. Zmaj sjedne kraj nje i gleda kako riše jedrilicu. Tako su curica i zmaj postali prijatelji.

Anton Bodlović

Spasio je djevojčicu od hobotnice. Sada djevojčica može crtati sama.

Greta Šegulja

Tada je zmaj ulovio hobotnicu za krak i izvukao je iz mora. Onda ju je odveo u ribarnicu, a djevojčicu je vratio njenom ocu. Zlu hobotnicu su ispekli i onda je ponovo bilo ribe. Zmaj i djevojčica su postali najbolji prijatelji.

Ivan Zdjelar

Hobotnica je ispružila svoje krakove. Zmaj je uhvatio krakove i izvukao hobotnicu. Odnio ju je u ribarnicu. Zmaj i djevojčica su postali prijatelji zauvijek. Svi su bili sretni i živjeli su sretno.

Lana Križević

Zmaj se borio s hobotnicom i spasio djevojčicu. Kada je ubio hobotnicu djevojčica mu se zahvalila.

Lara Lazanja

Zmaj nije dopustio hobotnici da potopi djevojčicu. Uzeo je svoj štap i udario hobotnicu po glavi. Rekao je djevojčici da brzo pobjegne pa da je hobotnica ne potopi. Kad je djevojčica pobjegla, hobotnica ju je počela loviti, ali zmaj je rigao vatru i ubio ju. Sad je djevojčica mogla crtati u miru.

Lea Lončar

« Ožujak 2024 »