Nadija Vidas

vršiteljica dužnosti ravnatelja

Nadija Vidas, vršiteljica dužnosti ravnatelja od 1. rujna 2024. Počela je raditi u OŠ Bakar 1986. godine. Učiteljica je razredne nastave, magistra primarnog obrazovanja u zvanju učiteljice savjetnice. Bila je voditeljica PŠ Škrljevo više od 30 godina, kao i dugogodišnja voditeljica Aktiva razredne nastave. Jedna je od osnivačica Udruge učitelja razredne nastave Primorsko-goranske županije u čijem je radu na promicanju položaja učitelja u društvu javno i predano radila niz godina. U proteklih 5 godina je u školi bila članica Etičkog povjerenstva i Tima za kvalitetu. Sudjelovala je u predstavljanju naše škole u Školskim novinama te u Erasmus+ projektima “Povratak korijenima” i “Spretni i sretni”. U svibnju 2021. održala je online predavanje studentima 5. godine Učiteljskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, na kolegiju Suvremene metodičke teorije na poziv prof. dr. sc. Vesne Budinski i doc. dr. sc. Martine Kolar Billege.  Tema predavanja bila je Kako njegujem(o) zavičajni govor. Svojem poslu i nakon gotovo 40 godina pristupa savjesno i s ljubavlju. Rad s učenicima, roditeljima i djelatnicima zauzima važno mjesto u njenom profesionalnom djelovanju.