> ERASMUS
BACK TO ROOTS

POVRATAK KORIJENIMA: OŠ Ivana Milutinovića iz Subotice, Srbija

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 25. 11. 2020. 16:18

U okviru online suradnje u sklopu našeg projekta Povratak korijenima predstavili su nam se učenici OŠ Ivana Milutinovića iz Subotice, Srbija.

Učenici su trebali predstaviti svoje mjesto i kutak u kojem vole provoditi vrijeme. Od fotografija koje su snimili u raznim dijelovima Subotice i okolnim naseljima napravili su film. S nestrpljenjem čekamo susret i druženje u njihovom prelijepom gradu!

KLIKOM na fotografiju otvara se film

POVRATAK KORIJENIMA U SRBIJI I AUSTRIJI

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 11. 11. 2020. 13:00

Vesele nas vijesti iz naših partnerskih škola!

Učenici 1. razreda OŠ Ivana Milutinovića iz Subotice su uz pomoć svoje učiteljice Sanje Dulić uredili ERASMUS  kutak:

ERASMUS kutak u  OŠ Ivana Milutinovića

FOTO: Sanja Dulić

O našoj Školi i o našem projektu čulo se je i na austrijskoj televiziji. O svemu je govorio g. Andreas Bencsics, ravnatelj Nove Muzičke sridnje škole s hrvatskim težišćem iz Velikog Petarštofa u Austriji. Klikom na LOGO škole otvorite poveznicu na intervju g. Bencsicsa:

LOGO Nove Muzičke sridnje škole s hrvatskim težišćem

POVRATAK KORIJENIMA U PODRUČNIM ŠKOLAMA

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 19. 10. 2020. 21:02

Projekt Povratak korijenima zakoračio je i u prostore naših područnih škola. Vrijedne učeničke ruke su uz pomoć svojih učiteljica uredile ERASMUS kutke u svojim prostorijama. Glagoljica, pisma, jedrenjaci, ježići, jabuke…pričaju priču o prijateljima iz Austrije, Italije i Srbije koje s nestrpljenjem očekujemo u našoj Školi.

PŠ ŠKRLJEVO

PŠ KUKULJANOVO

PŠ KRASICA

RADNI SASTANAK B2R TIMA

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 15. 10. 2020. 12:19

U planiranje projekta Povratak korijenima uključili su se mnogobrojni učitelji i nastavnici naše Škole. Naš prvi ZOOM sastanak održan je 23. rujna 2020., a ideje i zamisli koje su tada nastale prezentirali su članovi B2R tima Paula Mikeli, Helena Borčić i Ksenija Litović na radnom sastanku održanom 13. listopada 2020. Ravnatelj Tomislav Uzelac Šćiran i računovotkinja Daniela Košmerl su sa zanimanjem saslušali izlaganje članova tima. Pohvaljeni su entuzijazam, domišljatost i kreativnost svih uključenih u projekt!

POZDRAV PRIJATELJIMA IZ ITALIJE

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 1. 10. 2020. 12:06

KA 226 projekt Povratak korijenima nastavak je školskog projekta Moj prijatelj iz Italije koji je započeo prije godinu dana. Naši prijatelji su se ovih dana napokon vratili u školske klupe. U video porukama smo im poželjeli sretan početak nove školske godine, puno uspjeha u učenju i radu te da se napokon upoznamo uživo!

Arrivederci!

POVRATAK KORIJENIMA/BACK TO ROOTS PUTEM ZOOM-A

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 17. 9. 2020. 16:02

U srijedu, 16. 9. 2020.  putem aplikacije ZOOM održan je prvi radni sastanak partnera u KA 226 projektu Povratak korijenima/Back to roots.

Sastanak je otvorila i vodila voditeljica projektnog tima OŠ Bakar, knjižničarka Paula Mikeli. Predstavila je članice projektnog tima Kseniju Litović i Helenu Borčić te ravnatelja Škole Tomislava Uzelca-Šćirana.

Sudionici susreta bili su ravnateljica Istituto Comprensivo Amodio Ricciardi iz Italije gđa Tamara Isler i članica njihovog projektnog tima nastavnica engleskog jezika Michela Iezzi, članica projektnog tima OŠ Ivana Milutinovića iz Srbije učiteljica Sanja Dulić te ravnatelj Nove Muzičke sridnje škole s hrvatskim težišćem iz Austrije gospodin Andreas Bencsics.

KLIKNITE NA VIŠE:

ERASMUS U OŠ BAKAR

Autor: KSENIJA LITOVIĆ, 11. 9. 2020. 12:45

Prošle školske godine smo kroz školski projekt “Moj prijatelj iz Italije” ostvarili suradnju s kolegicom Vesnom Štraser koja se nalazi na privremenom radu u Italiji, u mjestu Acquaviva Collecroce (Kruč) u školi Scuola Elementare Nicola Neri. Kroz rad na projektu smo shvatili kako se jezik i običaji moliških Hrvata dosta razlikuju od jezika i običaja Hrvata u domovini.

Zaintrigirali su nas njihov “konzervirani” jezik i običaji te smo ih poželjeli osobno upoznati. Razmišljanja su krenula dalje, prema drugim hrvatskim manjinskim zajednicama u inozemstvu.

Povezali smo se s Neue Musikmittelschule Großpetersdorf mit kroatischem Schwerpunkt iz Velikog Petrštofa u Austriji te s OŠ Ivana Milutinovića iz Subotice u Srbiji i ponudili im suradnju na ERASMUS+ KA 229 projektu nazvanom Povratak korijenima. Izuzetno smo ponosni jer smo u zajedničkom projektu okupili moliške Hrvate, gradišćanske Hrvate i Bunjevce. Ponosni smo i jer smo jedina odgojno – obrazovna ustanova s područja PGŽ koja je koordinator ERASMUS KA229 projekta. U 2020. god. 77 odgojno - obrazovnih ustanova je prijavilo svoje projekte, njih 16 je dobilo financijsku poporu od Agencije za mobilnost i programe EU, a jedna od njih je i OŠ Bakar.

Detaljnije o projektu saznajte klikom na više.