Radionice tehničke kulture

Autor: Linda Pavletić Miharija, 8. 12. 2017.

Prva radionica manifestacije „Susreti mladih modelara“ Primorsko-goranske županije održala se 7. prosinca 2017. u Osnovnoj školi Bakar. Sudjelovalo je 40-ak učenika petih razreda. U prvom dijelu radionica učenici su upoznali osnovne alate, rezbarski luk i postupke za obradu modela i započeli su s izradom zvrka.

Marljivi učenici  izbrusili su svoje zvrkove i ukrasili ih šarenim i veselim bojama. Ovim radionicama želi se ukazati na tradiciju modelarskih znanja i kreativnosti u Primorskoj-goranskoj županiji, a time stvoriti dodatna vrijednosti iskustvenom i spoznajnom učenju mladih u području tehničke kulture.

Sljedeća radionica planirana je za 11. prosinca 2017. U njoj će sudjelovati učenici šestog razreda Osnovne škole Bakar.

Manifestacija pod nazivom „Susret mladih modelara“ Primorsko-goranske županije prva je manifestacija koja će se održati u najvažnijim inventivnim središtima Primorsko-goranske županije s ciljem valorizacije rada učenika putem modelarskih radionica u tehničkoj kulturi.

Cilj provedbe projekta je manifestacijom putujuće modelarske kolonije kroz 3 grada - Rijeku, Bakar i Kastav, okupiti modelarsku zajednicu mladih Primorsko-goranske županije kako bi se ukazalo na tradiciju modelarskih znanja i kreativnosti u Primorsko-goranskoj županiji, a time stvorila dodatna vrijednost iskustvenom i spoznajnom učenju u području tehničke kulture.

Rijeka, Kastav i Bakar su prepoznata središta inventivne zajednice mladih. To su ujedno gradovi koji su bili domaćini manifestacije „Mladi@inovacije“. U tim gradovima održat će se putujuće, modelarske kolonije. Pokrovitelj projekta je Primorsko-goranska županija, a nositelj projekta Zajednica tehničke kulture Rijeka.

« Kolovoz 2018 »