> NASLOVNICA

I NA KRAJU...

Autor: Alma Hess, 19. 6. 2020.

Dobrodošlica budućim učenicima petih razreda

Draga djeco, poštovani roditelji i cijenjeni učitelji,

evo nas na samom kraju nastavne godine koja će svima ostati u sjećanju zbog više neuobičajenih događaja.

Naši „prvaši“, „petaši“ i djelomično „sedmaši“ ostat će upamćeni kao prva generacija koja je nastavu slušala sukladno novim obrazovnim Kurikulumima. S nastavom smo započeli 9.9.2019., a već nakon 28 dana nastave uslijedio je štrajk odgojno-obrazovnih radnika Republike Hrvatske. Naša Škola nastavu zbog štrajka nije provodila ukupno 16 dana, a iste smo kasnije odradili kroz zimske i proljetne praznike te nekoliko subota.

16.3.2020. godine zbog pandemije Covid-19 bolesti, sve škole u Republici Hrvatskoj se zatvaraju i kreće se s nastavom na daljinu. 25.5.2020. učenici razredne nastave vraćaju se u Školu, a učenici viših razreda nastavu na daljinu slušaju do kraja nastavne godine. Nastava na daljinu za učenike razredne nastave trajala je 50 dana, a za učenike predmetne nastave 70 dana.

Zbog izvanrednih okolnosti planove i projekte koje smo osmislili i pripremili za naše buduće „petaše“ nismo bili u mogućnosti realizirati. Kako bismo im barem donekle prikazali rad u predmetnoj nastavi i predstavili im učitelje s kojima će surađivati, pripremili smo film „Pogled u peti razred“. U videu su sudjelovali odlični učenici 5., 6., 7., i 8. razreda naše Škole.

Ovim putem želim se zahvaliti svim glumcima – Niki Nađ, Benjaminu Talanu, Jakši Vuškoviću, Filipu Kesiću, Scarlet Vukelić, Lucianu Udovičiću, Dominiku Hessu, Filipu Mikuličiću, Leoni Dori Lazanji, Dolores Bradanović, Sari Pauli Lazarević, Matei Lazarević, Gei Ani Miculinić, Petri Huseinović, Matei Kauzlarić i Filipu Vukasoviću.

Veliko hvala njihovim roditeljima koji su podržali našu ideju i dozvolili da naši „odlikaši“ budu glavni promotori kvalitete rada u Osnovnoj školi „Bakar“.

Zahvaljujem se učiteljici Romani Vukelić koja je osmislila i režirala cijeli projekt, učiteljici Almi Hess koja je, osim snimanja, svojim prijedlozima pomogla glumcima u oblikovanju svojih misli u kvalitetan izričaj i knjižničarki Pauli Mikeli koja je, osim bezgranične dostupnosti, zaslužna za pisane tekstove.

Zahvaljujem i svim učiteljicama i učiteljima koji su svojom dostupnošću, pisanim materijalom i foto sadržajem pridonijeli realizaciji ovog video uratka.

Dragi budući „petaši“, u ime svih djelatnika Osnovne škole „Bakar“ i u osobno ime, čestitam vam na uspješnom završetku četvrtog razreda. Radujemo se zajedničkoj suradnji u predmetnoj nastavi.

Dobro nam došli u peti razred!

S poštovanjem, ravnatelj Tomislav Uzelac-Šćiran

Klikom na sliku naše škole možete pokrenuti video!