SPRETNI I SRETNI

Erasmus+ KA210 projekt

Autor: Aldena Tartić, 6. 11. 2021.

Erasmus+ KA210 projekt

S ponosom vam predstavljamo još jedan Erasmus+ projekt koji će naša škola provoditi narednih 20 mjeseci. Naziv projekta je Spretni i sretni, a to ime smo mu nadjenuli vođeni idejom kako će učesnici ovoga projekta učeći i sudjelujući u svim aktivnostima postati puno spretniji, a na kraju i sretniji u svome životu.

Cilj projekta je upoznavanje djece i roditelja sa zdravom prehranom i životnim navikama te poticanje na bavljenje svakodnevnim tjelesnim aktivnostima. Sekundarni ciljevi, ali ne i manje važni su poticanje kreativnosti učenika i nastavnika, suradnja s partnerima iz drugih zemalja i regija te na taj način otvaranje vrata škole i djelovanja u europskom okruženju, poticanje aktivnog uključivanja učenika sudjelujućih škola u aktivnostima izvan obavezne nastave te stvaranje vrijednosti EU građanstva.

U projektu sudjeluju i tri škole partnera Ceip El Rodeo iz Španjolske, Newark school iz Malte i Siauliu Jovaro progimnazija iz Litve. Zajedničkim snagama ćemo ustrajati u ostvarenju cilja.

Projekt će obuhvaćati različite aktivnosti u koje će biti uključeni učenici, roditelji i nastavnici, a to su izrada vrtlarice i kuharice sa zdravim namirnicama „Od školskog vrta do tanjura punog zdravlja“, izrada raznih predmeta od recikliranih i prirodnih materijala kroz aktivnost „Rukotvornica”, aktivnosti bez tehnologije kroz aktivnost „Dani bez tehnologije" te tjelovježba kroz aktivnost „Vježbam ja, vježbaš ti, vježbamo mi”. Nakon provedenih aktivnosti izradit ćemo slikovnicu za djecu „Spretni i sretni” koja će povezati sve aktivnosti u jednu cjelinu.

Željeni učinak projekta je potaknuti učenike i roditelje i izvan naših ustanova na promjenu ponašanja u prehrani i brizi o sebi te osvještavanje o mogućnostima koje su u našoj okolini, a koje nam brigu o zdravlju uvelike olakšavaju. Želja nam je potaknuti i škole izvan projekta da promisle o zdravijem načinu života.

Jako smo uzbuđeni i nadamo se da i vi jedva čekate da planirane aktivnosti napokon sprovedemo u djelo.