ERASMUS+ KA1 AKREDITACIJA

NAŠE ERASMUS+ PUTOVANJE U BEČ

Autor: Ksenija Litović, 31. 10. 2023.

Učenice sedmih razreda OŠ Bakar, Tanja Maršanić, Mirna Mraović, Lorena Moreti, Chiara Vukelić, Katarina Mraović, Emili Vukušić, Elena Mraović i Ena Mičetić boravile su u Beču u sklopu Erasmus+ projekta u vremenu od 1. 10. - 7. 10. 2023. godine. S njima su boravili i njihovi učitelji, voditeljica Erasmus projekta i putovanja učiteljica Ksenija Litović, učiteljica Eli Božinović Vukelić, učitelj Marko Anić i učitelj Rony Majer. Krajem tjedna pridružili su im se ravnatelj Tomisalv Uzelac-Šćiran, tajnik Igor Ikač i računovotkinja Daniela Košmerl.

Tijekom sedmodnevnog boravka u Beču, učenice su prisustvovale nastavi u Evangelische Mittelschule Karlsplatz te u slobodno vrijeme imale priliku upoznati kulturno-povijesne znamenitosti ovog predivnog grada. Nastava je za učenice bila organizirana u prijepodnevnom dijelu, od 9-12 sati gdje su slušale satove na njemačkom i engleskom jeziku te se aktivno uključivale u nastavni rad. Uz učenje i upoznavanje austrijskog sistema školovanja sklopila su se i prijateljstva. Učitelji Marko Anić i Rony Majer sudjelovali su na Job shadowingu. Učitelj Marko Anić sudjelovao je u nastavi Glazbene kulture, dok je učitelj Rony Majer pratio satove Tjelesne i zdravstvene kulture.

KLIKOM NA FOTOGRAFIJU OTVARA SE VIDEO: Prezentacija održana na sjednici UV 26. 10. 2023.

CIJELU VIJEST PROČITAJTE POD OPCIJOM VIŠE

Naša poslijepodneva bila su organizirana za razne posjete. Posjetili smo Prirodoslovni muzej, Muzej Albertinu, Kuću glazbe, Katedralu sv. Stjepana, Karlovu crkvu, Dvorce Belveder i Schonbrunn kao i Zoološki vrt Schonbrunn koji je svih oduševio. Vidjeli smo zgradu Bečke državne opere, Koncertnu zgradu s tradicionalnom dvoranom, Kuću austrijske povijesti te još mnoge druge znamenitosti. Upoznali smo centar grada te prošetali dvjema glavnim ulicama, Mariahilfer Strasse i Kartner Strasse koje su prepune dućana i restorana.

U restoranu Wienerwald probali smo poznatu bečku šniclu i najpoznatiju bečku slasticu, Sacher šnitu. Petak je bio rezerviran za zabavni park Prater koji smo svi s nestrpljenjem iščekivali. Uz mnoštvo zabavnih sadržaja posebno dojmljiv bio je poznati bečki panoramski kotač s kojega se pružao predivan i nezaboravan pogled na cijeli grad. U subotu, zadnjeg dana našeg boravka, autobusom smo napravili panoramsko razgledavanje grada s vodičkinjom koja nam je pokazala još mnogo zanimljivosti od kojih bih izdvojila posjet Hundertwasser villageu i Volksgartenu (gradskom parku ruža). Iz stare gradske jezgre uputili smo se u noviji dio Beča koji je odisao modernom  arhitekturom, a gdje smo prelaskom preko mosta ugledali ljepotu plavog Dunava, vinograde na obližnjim brežuljcima te Alpe u daljini.

Naše Erasmus putovanje u Beč bilo je predivno. Uživali smo u svakom novom danu koji je bio ispunjen raznim zanimljivim sadržajima. Puno smo toga vidjeli i doživjeli te s pravom možemo reći da je ovo bilo putovanje koje ćemo pamtiti cijeli život.

Ovom prilikom želim se zahvaliti svima koji su sudjelovali u realizaciji ovog putovanja, voditeljici Erasmus projekta učiteljici Kseniji Litović, mojim kolegama učiteljima Marku Aniću i Ronyu Majeru te našim učenicama koje su bile izvrsne.

Posebno veliko hvala upućujem našem ravnatelju, dr.sc. Tomislavu Uzelcu-Šćiranu koji nam je pružio priliku da otputujemo i budemo dio ove predivne bečke čarolije.

Eli Božinović Vukelić, mag.prim.educ.