PODRUČNA ŠKOLA KRASICA

PROSINAC- MJESEC DARIVANJA

Autor: Sandra Picco, 18. 12. 2022.

Prosinac je jedan od najljepših mjeseci u godini jer to je mjesec darivanja, ali ne samo to. Prosinac je i mjesec zajedništva, obiteljskih druženja, ljubavi, lijepih trenutaka i divnih uspomena.

Dar nema svoju vrijednost zbog toga što je skupocjen nego zato jer izražava ljubav, zahvalnost, prijateljstvo, privrženost…

Upravo smo se zbog toga i mi u našoj školi odlučili za tri dobrotvorne akcije: „Psiću pod bor”, „Darivanje je radost” i „Srce i cvijet za bolji svijet”.

Hvala svim roditeljima i mještanima koji su pokazali svoju dobrotu.

Sve prikupljeno učiteljice produženih boravaka odnijele su u Sklonište za napuštene životinje Lič. Psići su sigurno bili zahvalni, a još sretniji bi bili kada bi im netko pružio dom.

Akciju  „Poklanjanje je radost!“ u mjesecu prosincu provode učenici ,djelatnici i mještani Krasice već 18 godina. Kroz akciju prikupljale su se različite potrepštine i darivalo se potrebite u Primorsko-goranskoj županiji. Ove godine  skupljali smo slatkiše i higijenski materijal za  Sv.Anu- Caritasov dom za žene i djecu žrtve obiteljskog nasilja i tako im nastojali uljepšati božićne i novogodišnje blagdane. Posebno smo ponosni jer se naša akcija proširila i na PŠ Škrljevo  i PŠ Kukuljanovo koje su se rado odazvale našoj akciji . Kroz ove akcije naše učenike učimo što je to empatija , kako i poklanjanje može biti radost. Pokazali smo još jednom da smo: MALE ŠKOLE, VELIKOGA SRCA!  (Bosiljka Vrban Arh)

Akcija "Srce i cvijet za bolji svijet"   dio je prekrasne priče o humanosti, ljepoti darivanja i pomaganja. I naši su učenici i učiteljice darivali igračke i slatkiše za nezbrinutu djecu i tako pomogli napuniti vreće dobrote kojima smo tijekom prosinca razveselili one kojima je pomoć najpotrebnija.