RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

Volimo domovinu

Autor: Alma Hess, 31. 5. 2020.

S ponosom se prisjećamo povijesnog 30. svibnja 1990. godine. U spomen na taj dan slavimo Dan državnosti Republike Hrvatske kada zahvaljujemo i odajemo počast svima onima koji su sudjelovali u stvaranju samostalne hrvatske države.

Povodom obilježavanja ovog državnog praznika učenici 2. razreda napisali su što za njih predstavlja domovina, a učenici 3. razreda likovno su se izražavali.

Uz sjećanje na ponosne dane naše povijesti svima želimo sretan Dan državnosti!

Moja domovina

Za mene je domovina dom. Domovina je najljepša. Domovinu čuvamo tako da ne bacamo smeće u vodu nego u kontejnere.

Luka Križević, 2. r.

Za mene je domovina moj dom. Domovina je meni najljepša stvar na cijelom svijetu. Domovina je za mene prekrasna.

Marika Grohovac, 2. r.

Za mene je moja domovina najljepše mjesto na cijelome svijetu. Ona je moja kuća i moj dom. Zbog njene sam ljepote uvijek sretna!

Petra Dejanović, 2. r.

Moja domovina je veliki obiteljski kruzer. Domovina je obiteljsko stablo.

Dorian Frković, 2. r.

Za mene je domovina moj dom. Moja domovina je zlatna kao polje puno žita. Moja domovina je za mene najljepša na svijetu.

Borna Duvnjak, 2. r.

Moja domovina je kao prekrasna livada na kojoj raste stotinu šarenih cvjetova koji čekaju da se zaliju da narastu.

Adelisa Kucalović Duraj, 2. r.

Za mene je domovina obiteljski neboder s 92 kata i s bazenom. I s punom garažom i radionicom. I s gejmerskom sobom.

Josip Hrgota, 2. r.

Moja mi je domovina najljepše mjesto na svijetu. Domovina mi je kućai dom.

Nikolina Lukić, 2. r.