RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

VESELIMO SE PROSINCU

Autor: Alma Hess, 1. 12. 2020.

Dočekali smo mjesec prosinac, taj dugo priželjkivani mjesec u godini. Zapalili smo prvu adventsku svijeću i započinjemo s pripremama za najljepši blagdan kojemu se svi vesele.

Uključili smo se u eTwinning projekt "Božić u srcu mom i tvom" i sada uživamo u svakom obliku slobodnog i kreativnog izražavanja izrađujući božićne ukrase.

Radove učenika pogledajte pod opcijom više

Učenici 1. razreda pripremili su čizmice koje su stavili na vidljivo mjesto u svojoj učionici kako bi ih sv. Nikola mogao vidjeti.

Učenici 2. razreda pripremaju se za dolazak omiljenog sveca.

Čizmice spremno čekaju na prozoru učionice.

Uz pomoć svoje učiteljice učenici su izradili adventski kalendar. Svaki dan okretat će sobove koje su sami izradili. Na taj način dobit će određeni zadatak ili izazov koji će s veseljem ispuniti.

Učenici 3. razreda  žele dijeliti sve dobre i pozitivne trenutke prijateljima i odraslima. Stoga su napravili  neobičan adventski kalendar, te će u ovo predblagdansko vrijeme širiti svoja zrnca dobrote među prijateljima.

Predblagdanski ugođaj u učionici

U sklopu eTwinning projekta " Božić u srcu mom i tvom" učenici 4. razreda uživaju u izradi božićnih ukrasa koje će podijeliti partnerskim školama s kojima su se povezali, te će na taj način dijeliti duh Božića.

U božićno vrijeme anđeli zauzimaju važno mjesto, jer su neizostavan podsjetnik radosti na dan Kristova rođenja. Ne postavljamo ih samo u jaslice. Oni svoje mjesto pronalaze na boru, na stolu, u učionici. Učenici su izradili papirnate anđele kojima su ukrasili božićni kutak u učionici.

Božićnim dekoracijama uljepšavamo naše domove, a sve dekoracije imaju svoje značenje i tradiciju. Božićni vijenac predstavlja Isusovu patnju. Predstavlja krunu s trnjem koju je Isus nosio na križu, a crvene bobice simboliziraju Kristovu krv. Zimzelene grančice od kojih je spleten vijenac predstavljaju vječni život. Vješanjem takvih vijenaca na vrata kršćani pozivaju duh Isusa Krista u svoje domove.