RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

ZAIGRANI BAKAR

Autor: Alma Hess, 4. 2. 2023.

Učenici 2. razreda odazvali su se pozivu Turističke zajednice Grada Bakra kako bi upoznali novi projekt koji nosi naziv „Zaigrani Bakar“.

Projekt je zamišljen kao igrificirana šetnja odnosno samovođena tura u tri varijante u kojoj su učenici kroz uzbudljivu igru istraživali i upoznavali svoj grad. To je zanimljiva i zabavna aktivnost za djecu, ali i odrasle. Svaka tura je drugačija i vodi u razgledavanje i istraživanje jednog dijela Bakra. „S Katarinom do vrha“ naziv je ture namijenjene za razgled starog dijela grada u kojem plemkinja Ana Katarina Zrinski vodi šetače kroz svijet skrivenog i tajnovitog Bakra. „Uz more s Androm“ je tura u kojoj se upoznaje dio grada uz more, a u šetnju nas vodi veliki znanstvenik Andrija Mohorovičić. Treća tura je „Nevidljivi Bakar Ivana slijepog“ u kojoj se upoznaje ruta kojom je Ivan Čop svakodnevno hodao noseći vodu bogatoj bakarskoj gospodi. Učenici su izabrali sve ture, te su uz pomoć zanimljive brošure koja predstavlja izvrstan didaktički materijal za izvanučioničku nastavu, igru pretvorili u pravi izazov. Uspjeli su odgonetnuti važan kod i dobiti konačno rješenje. Za uspješno ostvarene zadatke, riješene zagonetke, zapažalice i mozgalice dobili su posebno priznanje kojem su se jako razveselili.

Zahvaljujemo Turističkoj zajednici Grada Bakra, direktorici Sonji Jelušić Marić i Anamariji Kezić na pozivu i mogućnosti da zaigrano istražujemo naš grad, te na zabavan način još bolje upoznamo prošlost i poznate velikane koji su živjeli u našem kraju.

Alma Hess, dipl. učiteljica

U privitku pogledajte više.