RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

ČITALAČKA OLIMPIJADA

Autor: Alma Hess, 7. 2. 2023.

U školskoj knjižnici održana je Čitalačka olimpijada u sklopu koje su se učenici od prvog do petog razreda natjecali u čitanju naglas. Na natjecanju je sudjelovalo dvadeset odvažnih učenika koji su pokazali svoje umijeće interpretativnog čitanja. Cilj natjecanja je bio poticati čitanje, posebno čitanje naglas, razvijati čitalačke navike, popularizirati knjige, te razvijati pozitivni natjecateljski duh.

Svoje čitalačke vještine pokazali su učenici ispred članova prosudbenog povjerenstva u sastavu učiteljica: Valentina Janeš, Vesna Batistić i Alma Hess i uz podršku ravnatelja dr.sc. Tomislava Uzelca-Šćirana.

Natjecatelji su se izmjenjivali u ugodnom kutku za čitanje, te su hrabro pročitali odabrane odlomke iz omiljenih slikovnica i knjiga. Nisu imali lagan zadatak. Prema uputama čitali su jasno, glasno i izražajno te su ukratko predstavili svoju najdražu knjigu. Ni posao povjerenstva nije bio nimalo lagan. Od toliko dobrih čitača trebalo je izabrati one koji su najbolji.

Proglašeni su učenici s najvišim brojem osvojenih bodova. Iako su svi dobro čitali na tronu su zasjali i prvo mjesto su osvojili učenici: Roman Đurđa (1. razred), Dora Šarlija (2. razred), Mare Udovičić (3. razred), Klara Protić (4. razred), Nives Krajačić (5.a razred) i Fran Petrović (5.b razred).

Svi učenici koji su sudjelovali na natjecanju dobili su prigodne zahvalnice, a najbolji učenici koji su osvojili prvo, drugo i treće mjesto dobili su diplome i slatke nagrade. Čestitamo najuspješnijim čitačima i svim natjecateljima, te im želimo da i dalje uživaju u čitanju jer samo čitanjem mogu postati još bolji čitači. U vremenu kada su knjige postale skoro pa zaboravljene drago nam je vidjeti da nije nestalo izvrsnih čitača u našoj školi.

Alma Hess, dipl. učiteljica

U privitku pogledajte više.