RAZREDNA NASTAVA - MŠ BAKAR

POSJET AMBULANTI OBITELJSKE MEDICINE

Autor: Alma Hess, 15. 5. 2023.

Učenici prvoga razreda u nastavi Prirode i društva uče o brizi za vlastito zdravlje. Zaključili su da im o toj temi najviše može ispričati obiteljska liječnica. Kišni dan ih nije spriječio u šetnji do ambulante obiteljske medicine Doma zdravlja u Bakru gdje su ih dočekale dr. Mirjana Krstić Arbanas i medicinska sestra Linda Kučan. Doktorica Mirjana i sestra Linda strpljivo su odgovarale na mnogobrojna pitanja radoznalih prvašića: „Što radi liječnica? Kako medicinska sestra pomaže liječnici? Zašto se moramo cijepiti? Što moramo učiniti ako padnemo i ozlijedimo koljeno?“ i još mnoga druga.  Naučili su izgovoriti tešku riječ STERILIZATOR i naučili su čemu služi. Pomoću stetoskopa slušali su otkucaje srca. Naučili su kako se izvagati. Strašne injekcije postale su manje strašne nakon što im je sestra Linda pokazala pribor za vađenje krvi i objasnila kako se njime barata. Nestalo je nelagode koja nas svih obuzme kada dolazimo k liječniku, a osobito kad te omiljena liječnica počasti čokoladnim bombonima. Prvašići su se liječnici i medicinskoj sestri zahvalili na gostoprimstvu crtežima s posvetom kao sjećanjem na njihov posjet ambulanti.

Po povratku u školu, u učionici je bilo zabavno. Na satu INA Mali znanstvenici prvašići su uvježbavali kako zbrinuti manju ogrebotinu. Spretno su lijepili flastere i baratali zavojima.

Na neposredan i zabavan način usvojili su ishod „Uočava važnost brige za vlastito zdravlje, demonstrira postupke u slučaju manjih ozljeda“.

Ksenija Litović, dipl. učiteljica

U privitku pogledajte više.