Međunarodni dan obitelji

Autor: Silvija Blažina, 15. 5. 2020.

15. svibanj - Međunarodni dan obitelji

Međunarodni dan obitelji proglasili su Ujedinjeni narodi 1989. godine, a u svijetu je prvi put obilježen 15.05.1994. godine pod sloganom "Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece"

Svake godine se raznim događajima obilježava ovaj dan čime se prisjećamo, da je obitelj temelj današnjeg društva, da se iz obitelji i obiteljskog okruženja stvaraju ljudi sa svojim karakterom, stavovima, vjerovanjima koji grade neki budući svijet.

U današnje vrijeme, roditelji puno rade, djeca provode vrijeme u školi, produženom boravku i na raznim aktivnostima. Obitelji provode malo vremena zajedno i stoga je jako važno osvijestiti koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, braća, sestre, djeca, bake, djedovi... Oni su dio svakog pojedinog ljudskog bića, svi su oni važni u razvoju osobnosti pojedinca. Što kvalitetniju, tolerantniju, povezaniju obitelj imamo, veće su šanse da ćemo odgojiti i kvalitetnije, tolerantnije i povezanije društvo.

Zbog pandemije koja vlada svijetom, posljednjih mjeseci prisiljeni smo biti kod kuće. Većina nas provodila je zato više vremena sa svojim obiteljima. Nadamo se da ste to vrijeme kvalitetno iskoristili za druženje i za sve ono za što do sad niste imali vremena raditi sa svojim roditeljima.

Nisu sve obitelji jednake i ne nastaju sve obitelji na isti način. Ono što bi trebalo krasiti svaku obitelj je LJUBAV i PODRŠKA.

Pogledajte ovaj kratki crtić https://youtu.be/2Y5_wrQrXFk.

Prisjetite se, 10.5 smo obilježili Svjetski dan pisanja pisama. Pokušajte osmisliti poštansku markicu kojom biste cijelom svijetu poslali poruku o važnosti obitelji. Kombinirajte crtanje i slikanje, koristite flomastere, pastele, vodene boje, kolaž – izreske iz novina ili časopisa (izrezujte sličice ili slova za sastaviti poruku).

Vaše radove sačuvajte do našeg ponovnog susreta. Njima ćemo ukrasiti jedan pano u školi.

Želimo vam SRETAN DAN OBITELJI!!!!