PRODUŽENO PRIJATELJSTVO

Autor: Silvija Blažina, 21. 6. 2021.

U sklopu projekta „Produženo prijateljstvo“ ove smo godine proveli niz aktivnosti kojima smo povezali učenike produženih boravaka Osnovne škole Bakar i područnih škola Krasica, Kukuljanovo i Škrljevo. Naši susreti su zbog pandemije realizirani kroz dopisivanje i virtualne susrete putem Zoom aplikacije, a nadamo se da ćemo sljedeće školske godine biti u mogućnosti ostvarivati i stvarne susrete naših produženaca.

Posljednje ovogodišnje druženje putem Zoom aplikacije posvetili smo Svjetskom danu oceana kroz Bajkaonicu i likovni natječaj. Na početku susreta učenici su izrazili želju pozdraviti prijatelje iz drugih škola, a potom je učiteljica Aldena Halilović pročitala bajku Kornjačica i more, autorica Jennie Poh i Becky Davies. Nakon interpretacije bajke i razgovora o problemima zagađenja okoliša, učenici su dobili zadatak izraditi plakat ili naslikati sliku tematski vezanu uz zaštitu mora i oceana u koju će uklopiti svoju eko-poruku.

Vrijedne ruke učenika s velikim su zadovoljstvom pristupile izvršavanju zadatka. Naše su se učionice pretvorile u veliko plavetnilo prepuno stanovnika mora i oceana  koji ljudima šalju poruke, pokušavajući spasiti svoj dom.

S nestrpljenjem smo dočekali rezultate natječaja i podijelili nagrade učenicima. Ponosni smo što je produženi boravak Škrljevo osvojio nagrade u svim kategorijama:

KATEGORIJA

UČENIK/ČENICA

REZULTAT

1.RAZRED

GABRIEL STILIN

1. MJESTO

2.RAZRED

IVAN PRIBANIĆ

1. MJESTO

3. RAZRED

NIVES KRAJAČIĆ

2.MJESTO

LANA ĐAKOVIĆ

3.MJESTO

4.RAZRED

MIA PRIBANIĆ

2.MJESTO

Učiteljice su imale zaista težak posao odabrati najbolje radove!

Podijeljene su i utješne nagrade učenicima čiji su radovi bili jako dobri, ali u jakoj konkurenciji nisu uspjeli zauzeti jedno od prva tri mjesta. Ipak, zauzeli su mjesto na našem školskom panou.