Aktivnosti u prosincu

Autor: Laura Ivezić, 22. 12. 2023.

Učenici produženog boravka jedva su dočekali početak prosinca. Već u prvih nekoliko dana ukrasili su učionicu u blagdanskom duhu, a nije bilo učenika koji nije pjevušio božićne pjesme.

Početak mjeseca posebno im je uljepšao sv. Nikola. Pozorno je pročitao pisma koja su mu učenici napisali te ih iznenadio svojim. No, to nije bilo uobičajeno pismo, njegovo je sadržavalo i upute za „lov na blago“. Tako su učenici pomoću tragova skrivenih po školi tražili svoje poklone. Nije potrebno ni naglašavati koliko im je bilo zabavno. Iako nije bilo lako pronaći svaki trag, nije bilo ni pomisli o odustajanju.

Svojim su djelima učenici dokazivali kako im je značenje mjeseca prosinca, kao mjeseca darivanja i pomaganja, dobro poznato. Donosili su potrepštine za psiće u Skloništu za nezbrinute životinje Lič, Učeničkoj zadruzi Tunerica poklonili su ukrase za božićni sajam na Zlobinu, a svojim su „prijateljima iz šešira“ (produžencima PŠ Škrljevo) izrađivali čestitke i poklončiće. Poseban je osjećaj kada se netko potrudi i izradi ti nešto svojim rukama. U to su se učenici uvjerili nakon razmjene poklona sa spomenutim produžencima.

Prosinac su nam uljepšale i pripreme za karaoke na kojima smo, nakon provedenog glasanja, odlučili zapjevati i zaplesati na pjesmu Nove generacije – „Božić dolazi“. Uvježbavanje koreografije svima je bio najzabavniji dio vremena provedenog u produženom boravku, iako uskladiti pokrete s ostalim učenicima nije baš tako jednostavno.

Nakon uživanja u nastupu pred učenicima i učiteljima naše škole te gledanja ostalih točaka, nastavili smo uživati u našoj učionici gledajući svima omiljeni božićni film Grinch i tako dočekali početak prvog dijela zimskih praznika.