ZA NAŠE BUDUĆE PETAŠE

Dragi učenici, cijenjeni roditelji,

kako bi učenike četvrtih razreda barem donekle upoznali s načinom održavanja nastavnog procesa od petog do osmog razreda u našoj Školi, odlučili smo na mrežnim stranicama objaviti seriju intervjua s učenicima i učiteljima iz predmetne nastave. Tako ćete kroz naredno razdoblje od tri mjeseca imati priliku pročitati zanimljivosti iz rada u predmetima: Hrvatski jezik, Matematika, Likovna kultura, Glazbena kultura, Zemljopis, Povijest, Priroda, Biologija, Kemija, Tjelesna i zdravstvena kultura, Tehnička kultura, Fizika, Talijanski jezik, Vjeronauk i Informatika.

Ovdje možete pronaći i filmić „Pogled u peti razred“ kojeg su prošle školske godine izradili sadašnji učenici šestih razreda uz pomoć učiteljica Romane Vukelić, Alme Hess i knjižničarke Paule Mikeli. Filmić je odlično prihvaćen od strane svih učenika, njihovih roditelja i djelatnika naše Škole, a na Youtube-u kanalu je pogledan gotovo 700 puta.

Ukoliko želite saznati i neke druge zanimljivosti iz života i rada naše Škole, slobodno nas kontaktirajte.

Nadam se kako će nam epidemiološka situacija dopustiti da se vidimo uživo na planiranim susretima u matičnoj Školi.

Vašem dolasku u matičnu školu Bakar raduju se svi zaposlenici.

Želim vam puno zdravlja i uspjeha u učenju.

Vaš ravnatelj.

VIDEOZAPIS: Pogled u 5.razred (18.lipnja 2020.)

Za buduće petaše

Na satu Geografije

Autor: Anja Kučan Buterin, 10. 2. 2021.

Dragi naši budući petaši, dragi roditelji, donosimo vam zanimljivosti s nastave Geografije.

Za početak upoznajte vašeg budućeg učitelja prof. Denijala Ibrića koji će vam se kratko predstaviti kroz svoj pogled na predmet koji poučava.

Dragi naši budući petaši, ja sam profesor geografije sa 37 godina staža i poučavanja geografije. Svoj posao jako volim jer sam još u 3. razredu osnovne škole rekao da želim postati profesor geografije.

Moja velika ljubav je priroda, a naročito planine. Svoju ljubav i znanje prema prirodi volim podijeliti s učenicima. Naša domovina je jako lijepa i trudim se da je što više upoznamo, ali i obiđemo. Volim kada učenici uživaju u prirodi i kada postavljaju pitanja o nepoznatome.

Za izvođenje nastave imamo jako puno nastavnih sredstava, video lekcija, karata i drugih nastavnih pomagala. Trudim se da nastava bude zanimljiva i da učenicima ne bude dosadno.

Proveli smo jedan sat s učiteljem Denijalom i učenicima 6. a razreda.

Učenici su obrađivali nastavnu jedinicu „Prirodnu promjenu stanovnika“ gdje su mogli naučiti o rodnosti, smrtnosti, prirodnom porastu i prirodnom padu, populacijskoj politici te demografskoj tranziciji u čijem su se računanju kasnije i sami okušali. Kroz rad u paru izračunavali su prirodne promjene, izmijenili rezultate, a zatim su svi zajedno diskutirali o prirodnim promjenama koje se događaju u nerazvijenim i razvijenim zemljama te po čemu se one razlikuju.

Učitelj je ovo gradivo učenicima nastojao približiti i učiniti ga zanimljivim neprestano ih pozivajući na aktivnost, kritičko promišljanje i povezivanje, a i sam je govorio brojne zanimljivosti koje su vezane uz populacijsku politiku, a koje su bile važne kroz povijest, ali i koje su aktualne danas.

Nastavni sat je bio prožet i etičkim pitanjima te temom humanitarne pomoći koja je nužna u nerazvijenim zemljama.

Pitali smo učenike kako im se inače sviđa nastava Geografije, kakav im je bio sat kojem smo prisustvovali te što misle o svojem učitelju. Pročitajte što su nam odgovorili Filip, Andro i Dora.

Filip Vukasović: Profesor je bio zabavan i bilo je vrlo zanimljivo učiti o stanovništvu svijeta.

Andro Slaviček: Profesor je inače jako dobar i zabavan. Ovaj sat mi je bio jako zanimljiv. Danas mi je bilo zanimljivo na računanju stanovnika.

Dora Mrkela: Ovaj je sat bio zanimljiv i dobro smo se našalili. Kod ovog profesora naučimo nešto novo, ali i najvažnije od svega, dobra je atmosfera.

Ovaj mjesec: 2037