ZA NAŠE BUDUĆE PETAŠE

Dragi učenici, cijenjeni roditelji,

kako bi učenike četvrtih razreda barem donekle upoznali s načinom održavanja nastavnog procesa od petog do osmog razreda u našoj Školi, odlučili smo na mrežnim stranicama objaviti seriju intervjua s učenicima i učiteljima iz predmetne nastave. Tako ćete kroz naredno razdoblje od tri mjeseca imati priliku pročitati zanimljivosti iz rada u predmetima: Hrvatski jezik, Matematika, Likovna kultura, Glazbena kultura, Zemljopis, Povijest, Priroda, Biologija, Kemija, Tjelesna i zdravstvena kultura, Tehnička kultura, Fizika, Talijanski jezik, Vjeronauk i Informatika.

Ovdje možete pronaći i filmić „Pogled u peti razred“ kojeg su prošle školske godine izradili sadašnji učenici šestih razreda uz pomoć učiteljica Romane Vukelić, Alme Hess i knjižničarke Paule Mikeli. Filmić je odlično prihvaćen od strane svih učenika, njihovih roditelja i djelatnika naše Škole, a na Youtube-u kanalu je pogledan gotovo 700 puta.

Ukoliko želite saznati i neke druge zanimljivosti iz života i rada naše Škole, slobodno nas kontaktirajte.

Nadam se kako će nam epidemiološka situacija dopustiti da se vidimo uživo na planiranim susretima u matičnoj Školi.

Vašem dolasku u matičnu školu Bakar raduju se svi zaposlenici.

Želim vam puno zdravlja i uspjeha u učenju.

Vaš ravnatelj.

VIDEOZAPIS: Pogled u 5.razred (18.lipnja 2020.)

Za buduće petaše

Na satu Povijesti

Autor: Anja Kučan Buterin, 26. 2. 2021.

donosimo vam zanimljivosti s nastave Povijesti.

Za početak upoznajte vašeg budućeg učitelja prof. Ivicu Terihaja, koji će vam se kratko predstaviti kroz svoj pogled na predmet koji poučava.

Zovem se Ivica Terihaj, učitelj sam povijesti u Osnovnoj školi Bakar te predajem od petih do osmih razreda.

U nastavi veliku važnost prilažem radu na satu, učeničkom razumijevanju teme koja se obrađuje i modernim metodama i tehnikama izlaganja povijesne građe.

Proveli smo jedan sat s učiteljem Ivicom i učenicima 5. b razreda.

Na satu su učenici govorili o Grčkim bogovima, mitologiji i hramovima koji su se uzdizali iznad gradova kao mjesta za štovanje božanstava. Upoznali su se s ovom zanimljivom temom kroz grupni rad. Učenici su analizirali dobivene tekstove o postanku bogova i svetištu u Delfima vođeni dobivenim pitanjima, a zatim su naučeno izlagali pred razredom

Grupe su nakon izlaganja zamijenili dobivene tekstove kako bi svi učenici mogli pročitati, analizirati i promisliti o navedenim temama.

Idući sat uslijedilo je gledanje kratkog filma o Troji i mitološkom trojanskom konju, s ciljem ugodnog i produktivnog rada na satu Povijesti.

Pitali smo učenike kako im se inače sviđa nastava Povijesti, kakav im je bio sat kojem smo prisustvovali te što misle o svojem učitelju. Pročitajte što su nam odgovorili Leona, Viktor i Sara.

Leona Ladić:  Nastava Povijesti mi je zanimljiva. Profesor Ivica je jako dobar profesor i jako dobro objašnjava povijest. Ovaj sat mi se svidio jer sam naučila nešto novo i zato što smo radili u grupama.

Viktor Vušković: Jako mi se sviđa Povijest i jedva čekam još puno toga naučiti. Sat mi se jako svidio i htio bih opet raditi nešto slično ovome. Profesor mi se jako sviđa zato jer je uvijek nasmijan gdje god ga vidim.

Sara Karlović Hasani: Meni se sviđa Povijest i volim kada se družimo i surađujemo zajedno. Ovaj sat mi se baš svidio i bilo mi je zanimljivo. Meni je naš učitelj jako dobar i drag.

Ovaj mjesec: 2024