ZA NAŠE BUDUĆE PETAŠE

Dragi učenici, cijenjeni roditelji,

kako bi učenike četvrtih razreda barem donekle upoznali s načinom održavanja nastavnog procesa od petog do osmog razreda u našoj Školi, odlučili smo na mrežnim stranicama objaviti seriju intervjua s učenicima i učiteljima iz predmetne nastave. Tako ćete kroz naredno razdoblje od tri mjeseca imati priliku pročitati zanimljivosti iz rada u predmetima: Hrvatski jezik, Matematika, Likovna kultura, Glazbena kultura, Zemljopis, Povijest, Priroda, Biologija, Kemija, Tjelesna i zdravstvena kultura, Tehnička kultura, Fizika, Talijanski jezik, Vjeronauk i Informatika.

Ovdje možete pronaći i filmić „Pogled u peti razred“ kojeg su prošle školske godine izradili sadašnji učenici šestih razreda uz pomoć učiteljica Romane Vukelić, Alme Hess i knjižničarke Paule Mikeli. Filmić je odlično prihvaćen od strane svih učenika, njihovih roditelja i djelatnika naše Škole, a na Youtube-u kanalu je pogledan gotovo 700 puta.

Ukoliko želite saznati i neke druge zanimljivosti iz života i rada naše Škole, slobodno nas kontaktirajte.

Nadam se kako će nam epidemiološka situacija dopustiti da se vidimo uživo na planiranim susretima u matičnoj Školi.

Vašem dolasku u matičnu školu Bakar raduju se svi zaposlenici.

Želim vam puno zdravlja i uspjeha u učenju.

Vaš ravnatelj.

VIDEOZAPIS: Pogled u 5.razred (18.lipnja 2020.)

Za buduće petaše

Na satu Hrvatskog jezika

Autor: Anja Kučan Buterin, 3. 3. 2021.

donosimo vam zanimljivosti s nastave ­­­­Hrvatskog jezika.

Za početak upoznajte vašu buduću učiteljicu/učitelja prof. Vedranu Udovičić, koja će vam se kratko predstaviti kroz njezin pogled na predmet koji poučava.

Još kao djevojčica željela sam biti učiteljica. Još me više veseli raditi u školi koju sam i sama pohađala, a danas ju pohađaju i moja vlastita djeca. Uživam u radu s djecom te sam najsretnija kada učenici s osmijehom ulaze i izlaze iz moje učionice. Trudim se učenicima usaditi ljubav prema vlastitom jeziku i čitanju. Na nastavi Hrvatskog jezika koristimo, osim tradicionalnih načina poučavanja, razne digitalne alate, priručnike i na sve načine pokušavam držati učenike u korak s današnjim tehnologijama. Kreativnim satovima lektire, izradama umnih mapa, koje su i danas učenici izrađivali, nastojim učenike uključiti u sam proces učenja te ih zainteresirati i potaknuti da istražuju svoj jezik, obogaćuju rječnik te na kraju izađu iz učionice puni novih spoznaja i vještina.

Proveli smo jedan sat s učiteljicom Vedranom i učenicima 6. a razreda.

Učenici su sat započeli s maskama na licu što je bila zanimljiva motivacija za razgovor o izboru maski i maskiranju, ljubavi prema maskama, ali i biti našeg svakodnevnog maskiranja u stvarnom životu.

Učenici su zaključili da nam maske služe da prikrijemo ono što sami vidimo kao naše nedostatke. Dijelili su pritom svoja iskustva o uređivanju i odabiru odjeće te se uspoređivali sa svojim vršnjacima.

Nakon što ih je učiteljica pozvala da skinu maske i da budu svoji, upitala ih je bi li oni što promijenili na sebi i s čime su nezadovoljni.

U pubertetu se često vidimo potpuno iskrivljeni i pribjegavamo estetskim zahvatima, a o tome nam je govorio humorističan i poučan igrokaz Lice Ratka Bjelčića.

Nakon usustavljivanja znanja o igrokazu i rada na tekstu, učenici su zaključili da je najljepše imati svoje pravo lice!

Kritički su promišljali o reklamama koje potiču osjećaj nezadovoljstva, a zatim dobili za zadatak da osmisle reklamni slogan proizvoda kojim će se potaknuti prirodan izgled osobe i poslati poruka da na potrošačima ništa nije potrebno mijenjati.

Svoje znanje o drami učenici su na kraju nastavnog sata usustavili izradom umne mape sa svim pojmovima koji su vezani uz pojam drame, koristeći se tekstom iz čitanke.

Pitali smo učenike kako im se inače sviđa nastava Hrvatskog jezika, kakav im je bio sat kojem smo prisustvovali te što misle o svojoj učiteljici. Pročitajte što su nam odgovorili Ivan, Dora, Ema i Benjamin.

Ivan Ožbolt: Danas mi je bilo odlično, pogotovo kad samo radili na plavom papiru. Učiteljica je zanimljiva i lijepo nam objasni sve što nas zanima.

Dora Mrkela: Ovaj je sat bio zabavan i uzbudljiv. Profesorica je pravedna i jako dobra prema nama pa smo i mi prema njoj isto. Hrvatski kao predmet je vrlo zabavan i svaki se sat dobro namsijemo.

Ema Bertone: Hrvatski je zabavan kao i inače. Sat je pun zabave i smijeha. Učiteljica je dobra, zabavna i draga. Volim Hrvatski. Dajem sto od pet zvjezdica.

Benjamin Talan: Pohađati nastavu Hrvatskog jezika je jako zabavno i kreativno. Učiteljica nas jako dobro podučava te se s njom uvijek puno smijemo. Hvala Vam na svemu!

Ovaj mjesec: 1977