ZA NAŠE BUDUĆE PETAŠE

Dragi učenici, cijenjeni roditelji,

kako bi učenike četvrtih razreda barem donekle upoznali s načinom održavanja nastavnog procesa od petog do osmog razreda u našoj Školi, odlučili smo na mrežnim stranicama objaviti seriju intervjua s učenicima i učiteljima iz predmetne nastave. Tako ćete kroz naredno razdoblje od tri mjeseca imati priliku pročitati zanimljivosti iz rada u predmetima: Hrvatski jezik, Matematika, Likovna kultura, Glazbena kultura, Zemljopis, Povijest, Priroda, Biologija, Kemija, Tjelesna i zdravstvena kultura, Tehnička kultura, Fizika, Talijanski jezik, Vjeronauk i Informatika.

Ovdje možete pronaći i filmić „Pogled u peti razred“ kojeg su prošle školske godine izradili sadašnji učenici šestih razreda uz pomoć učiteljica Romane Vukelić, Alme Hess i knjižničarke Paule Mikeli. Filmić je odlično prihvaćen od strane svih učenika, njihovih roditelja i djelatnika naše Škole, a na Youtube-u kanalu je pogledan gotovo 700 puta.

Ukoliko želite saznati i neke druge zanimljivosti iz života i rada naše Škole, slobodno nas kontaktirajte.

Nadam se kako će nam epidemiološka situacija dopustiti da se vidimo uživo na planiranim susretima u matičnoj Školi.

Vašem dolasku u matičnu školu Bakar raduju se svi zaposlenici.

Želim vam puno zdravlja i uspjeha u učenju.

Vaš ravnatelj.

VIDEOZAPIS: Pogled u 5.razred (18.lipnja 2020.)

Za buduće petaše

Na satu Likovne kulture

Autor: Anja Kučan Buterin, 26. 3. 2021.

donosimo vam zanimljivosti s nastave ­­­­Likovne kulture.

Za početak upoznajte vašu buduću učiteljicu prof. Anu Emili Odović koja će vam se kratko predstaviti kroz njezin pogled na predmet koji poučava.

Predmet Likovna kultura oduvijek je bio i bit će vaš prostor za razvijanje mašte, kreativnosti i originalnosti, poticanja i uvažavanja osobnosti, ali i međusobnog pomaganja, učenja jedni od drugih.

Dragi budući petaši, sudjelovat ćemo na natjecanjima, baviti se keramikom i svesrdno kreirati školski prostor po našoj mjeri da nam boravak u njemu bude što ugodniji. Sve ćemo to raditi sa velikim osmjehom na licu!

Proveli smo jedan sat s učiteljicom Anom Emili i učenicima 6. b razreda.

Učenici su sat započeli ponavljanjem grana likovne umjetnosti i pokušali stvarati poveznice likovne umjetnosti s kazalištem, odnosno plesnom, scenskom, dramskom,  glazbenom umjetnošću. Na taj se način istaknula veza i važnost likovne umjetnosti u kazalištu i došlo se do zaključka da likovna umjetnost svim svojim granama prodire u kazalište.

Učenici su naučili koji su sve umjetnici isključivo vezani uz stvaranje kazališne predstave, poput scenografa, kostimografa, redatelja, rekvizitera, majstora rasvjete, garderobijera, krojača te su razgovarali o poslovima koje obavljaju osobe navedenih zanimanja.

Učiteljica je učenike uputila da sami zamisle svoje priče na osnovu kojih će na idućim satovima polako nastajati kostimi.

Kostim se prethodno skicirao olovkom, sakupljao se raznovrstan materijal (assemblage) koji se kasnije lijepio i građenjem je nastao njihov originalan kostim.

Kao i uvijek, na kraju je napravljena mala razrednu izložbicu prilikom čega su zajedno pogledali i analizirali njihove radove.

Pitali smo učenike kako im se inače sviđa nastava Likovne kulture, kakav im je bio sat kojem smo prisustvovali te što misle o svojoj učiteljici. Pročitajte što su nam odgovorili Filip, Lara, Pavel i Lana.

Filip Kesić: Bilo mi je zabavno na satu Likovne kulture i sviđala mi se tehnika assamblage. Inače volim Likovnu kulturu, te mislim da je profesorica sve lijepo objasnila.

Lara Lazanja: Meni je na satu Likovnog bilo jako zanimljivo. Jako mi se sviđa što smo radili. Zadatak je bio zanimljiv i zabavan za raditi. Učiteljica nam je dobra i jako zabavna.

Pavel Abramović: Na satu Likovne kulture mi je uvijek zabavno, jer uvijek nešto zanimljivo izrađujemo. Nastavnica je zabavna i zanimljiva i često se šalimo. Danas na satu je bilo super jer smo izrađivali kostime od raznih materijala.

Lana Križević: Sat je bio odličan i zabavan. Inače su satovi Likovne kulture zabavni i poučni. Izrađujemo zanimljive radove. Profesorica je odlična, zabavna, uvijek se smijemo i puno smo toga naučili od nje.

Ovaj mjesec: 2019